Juhuhu, Miklavž je tu! Letos smo za cilj tradicionalnega Miklavževega pohoda izbrali cerkev svete Marjete nad Dolenjami.

V petek, 29. 11. 2019, smo se ob 16.15 zbrali pod starim hrastom pred vasjo Ustje. Bilo nas je veliko otrok v spremstvu staršev z OŠ Šturje Ajdovščina in OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. Najprej so nas pozdravili naš vodnik s PD Ajdovščina, gospod Lemut, ter mentorji planinskega krožka. Nato smo se v mraku podali na pot čez polja do Dolenj ter navkreber do cerkvice, kjer so nas gostitelji, krajani iz Dolenj, pričakali v z lučkami in svečkami praznično okrašeni okolici. Postregli so nam s toplim čajem ter sladkimi dobrotami: piškoti, panetonom, suhim sadjem, pomarančami … Nato pa je na navdušenje najmlajših prišel sveti Miklavž, nas pozdravil, spraševal, ali smo bili kaj pridni, nam zaželel lepe praznike ter nam delil sladkarije in se z nami slikal. Po daljšem druženju smo se odpravili v dolgi svetleči koloni skozi vas Ustje nazaj proti staremu hrastu.

Pohod je bil kratek, a zelo lep in že se veselimo novih izzivov v letu 2020. Vesele praznike!

Sara Lavrenčič, 6. a

Dostopnost