NEODVISEN.SI

RAZVOJNA NALOGA »PROGRAM NEODVISEN.SI«

Šola se je letos vključila med naročnike programa «NEODVISEN.SI« To je vseslovenski družbeno odgovoren program, ki ozavešča o različnih pasteh zasvojenostih in je po 12 letih delovanja naredil korak dlje, saj ponuja vsebine in dogodke za učence, učitelje in starše. Ustvarjajo različne oddaje in vsebine z namenom krepitve družbene odgovornosti in širjenja preventivnih informacij na širokem področju zasvojenosti. Strokovnjaki jasno spregovorijo o:
– čustvih; o vedenjih in vedenjih, ki nas usmerjajo, o dražljajih, ki povzročajo čustva, in o prepoznavanju svojih čustev in
– vzrokih in posledicah posameznih oblik zasvojenosti ter predvsem opozorijo na tiste mejnike, ki jih slehernik za ceno ostati na varni strani mora poznati.

Ponujajo oddaje v živo, katerih aktivno poslušalci smo lahko vsi; učenci, učitelji, starši. Ustvarjajo izobraževalne dokumentarne oddaje o številnih (skritih) pasteh sodobne družbe (odnosi v družbi in družini, (ne)nadzorovana čustva in hormoni, digitalne manipulacije, videoigre, stiske, strah in laži otrok in mladostnikov idr.). Učitelji-razredniki bodo naredili program vsebin za razredne ure, kjer bodo učenke in učenci lahko
prisluhnili omenjenim vsebinam. Pomagali si bodo s programom, do katerega lahko vstopajo s svojo kodo.