V sredo, 10. 4. 2024, je na OŠ Šturje za devetošolce potekal naravoslovni dan kemijski poskusi.

Zelo smo bili počaščeni, da sta se nam pridružili raziskovalki dr. Melita Tramšek in dr. Evelin Gruden z Instituta »Jožef Stefan« v Ljubljani. Na delavnici dr. Tramškove so učenci izkusili eksperimente s tekočim dušikom, gorenjem različnih snovi in spoznali delček sveta kemijskih reakcij.

Na delavnici dr. Grudnove so učenci pokukali v svet polimerov. Polimere različnih oblik na osnovi alginata so samostojno pripravljali in preučevali.

Odpravili smo se tudi na teren. S terenskim kovčkom za analizo vode smo odšli v Žapuže k gornjemu studencu. Naredili smo analize nekaterih pokazateljev onesnaženosti vode in čas nam je kar prehitro minil.

Naravoslovni dan je bil zelo zanimiv. Bil je eksperimentalno obarvan. Potekal je v prijetnem raziskovalnem duhu. Naša naravoslovna radovednost je dobila krila. Vabljeni k ogledu fotogalerije.

Jelka Sorta

Dostopnost