Državni praznik, dan samostojnosti enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra in je dela in pouka prost dan, smo na naši šoli obeležili v petek, 22. decembra 2023, s prireditvijo, na kateri so sodelovali in pomagali tako učenci kot učitelji. Prireditev sta povezovala učenec iz 8. razreda in učenka iz 9. razreda. Nastopil je Mladinski pevski zbor, ki nam je zapel dve pesmi, učenka 6. razreda je zaigrala na flavto, učenci Prireditveno-recitacijskega krožka so nam uprizorili dramski prizor »Pot do samostojnosti«, učenca drugega razreda sta nastopila z recitacijo, za pravo božično vzdušje pa so poskrbela še dekleta s plesno točko. Za fotografije pa so poskrbeli učenci fotografskega krožka. Na koncu prireditve je spregovorila še gospa ravnateljica, ki nas je še enkrat spomnila na pomen praznika ter nam zaželela vesele božične praznike ter vse dobro v novem letu. Učenci so tako nasmejani zapustili šolsko telovadnico, saj so se pričele božično-novoletne počitnice, zaradi katerih bomo na šolske skrbi pozabili vse do 3. januarja 2024, ko bomo zopet sedli v šolske klopi in obujali spomine, kako smo preživeli praznike.

Dostopnost