V četrtek, 16. novembra 2023, je v Dvorani prve slovenske vlade potekal zborovski večer z naslovom “Poj mi pesem”.

Za presenečenje je na začetku prireditve poskrbela glasbena točka Klare Repič na violini. Nato svoje pesmi odigra ORFF, ki mu sledijo OPZ Šturje in Budanje ter MPZ Šturje. Večer lepo zaokroži še Pevski zbor učiteljev. Skozi celo prireditev blestijo pripovedovalci s povezovanjem odličnega programa. Na koncu prireditve pa pride na vrsto še Aleks Curk s harmoniko. Prireditev se zaključi še z zahvalo ravnateljice, ki podeli vrtnice vsem zaslužnim za lepo pripravljen večer. Prireditev so povezovali učenci prireditveno-recitacijskega krožka, pod vodstvom Anje Devetak.

 

Staršem, starim staršem, sovrstnikom in drugim obiskovalcem so tako zapeli:

  • Otroški pevski zbor Budanje, pod vodstvom Kristine Škrlj Trošt,
  • Otroški pevski zbor od 1. do 4. razreda, pod vodstvom Andreje Margon,
  • Orffova interesna dejavnost od 4. in 7. razred, pod vodstvom Danijele Čermelj,
  • Mladinski pevski zbor, pod vodstvom Igorja Hodaka in
  • Pevski zbor učiteljev, pod vodstvom Igorja Hodaka.

 

Spremljava MPZ Šturje: Izak Krašna na harmoniki, Ana Bela Bajec na klarinetu in Jurij Vrtovec na bobnu. Spremljava OPZ Šturje in Budanje gospodična Laura Mikuž. Spremljava Pevskega zbora učiteljev Izak Sorta.

Za nami je prečudovit večer in komaj čakamo naslednjega.

Fotografije prireditve, ki si jih lahko ogledate v spodnji galeriji, sta priskrbela učenca fotografskega krožka David Šinigoj in Timotej Samec.

Alan Brilj, 6.b

 

Dostopnost