Učencem Češke smo predstavili Slovenijo, naše praznike in počitnice ter tradicionalne jedi. Pokazali smo jim posnetek naše šole in prelepe Vipavske doline. Preostanek dneva smo preživeli v družbi naših gostiteljev, ki so z nekaterimi naredili intervju.

Naši občutki in vtisi:
»Tukaj mi je bilo zelo všeč, z gostiteljem sem se razumel.«
»Na šoli mi je bilo najbolj všeč, ker imajo namizni nogomet.«
 »Hrana je dobra, vendar so nekatere jedi preveč sladkane.«
 »Ljudje so prijazni in gostoljubni. Šola je odlično tehnološko opremljena, na šoli ni toliko gneče. Še bi se vrnila.«

Poslovilni večer je bil zelo prijeten. Tako Slovenci kot Čehi smo pripravili narezek, nato pa smo Čehom spekli miške, oni pa nam njihovo pecivo s sadjem. Pili smo slovenski in češki sok. Po obilni večerji smo se zahvalili našim gostiteljem za gostoljubje in se nekateri odpravili na bowling, spet drugi domov k novim prijateljem.

Jutri nas čaka še obisk Brna, tako da bomo predvidoma doma okrog 20. ure. Starši boste o uri prihoda obveščeni po elektronski pošti.

Dostopnost