V sredo, 27. 9., smo se devetošolci odpravili na delavnice Mladi in Castra. Imeli smo osem delavnic: novinarstvo, lesarstvo, strojništvo, arboristika, geodezija, elektrotehnika, biokemija in živilska tehnologija. Razdelili smo se v 4 skupine in vsaka skupina je obdelala dve poklicni področji. V prvem delu je vsaka skupina obiskala eno delavnico. Nato smo se vsi devetošolci skupaj dobili na Ljudski univerzi. Tam smo imeli intervju s podjetnico gospo Evo Birsa. Predstavila nam je podjetje Evitas. Kot smo izvedeli, tam prodajajo izdelke za otroke. Sledila je malica. Nato se je vsaka skupina odpravila na drugo delavnico. Učenci, ki smo bili v novinarski delavnici, smo se pod mentorstvom gospoda Nejca Furlana, novinarja RTV SLO, spoznavali z novinarskim poklicem. Prva novinarska skupina se je pripravljala na izvedbo intervjuja z lokalno podjetnico, člani druge skupine pa smo v okviru delavnice med drugim oblikovali poročilo o dogajanju na tem tehniškem dnevu. Učenci, ki smo bili v novinarski delavnici, smo obiskali tudi podjetje Cobik, kjer smo izvedeli, s čim se tam ukvarjajo in kaj potrebujejo za svoje delo.

Učencem je bil tehniški dan zelo všeč in zanimiv.

Zapisali: devetošolci – člani novinarske delavnice

Dostopnost