Učenci naše šole Lovrenc Matija Rovan, Zala Terčelj, Rok Bratina, Izak Sorta, Lan Štinjek, Živa Štinjek in Jurij Vrtovec so se v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava, dne 23. marca 2023,  udeležili turistične tržnice v Supernovi Mercator Postojna. Na tržnici, ki se je odvijala pod sloganom Športna doživetja bogatijo mladinski turizem, so pod vodstvom mentorja Martina Štinjeka predstavili nalogo turističnega krožka OŠ Šturje Ajdovščina z naslovom ZAŠPORTAJ Z NAMI – AJDOVCI. Za svoj turistični produkt, ki temelji na zamisli o pripravi Ajdovskih iger, so prejeli kar dve zlati priznanji Turistične zveze Slovenije (poleg zlata za najboljši turistični izdelek – glede na seštevek točk za turistični program in stojnico, so si prislužili še posebno zlato priznanje za najboljšo turistično tržnico in nastop). S tem so se uvrstili na zaključno tržnico, ki bo potekala v Medvodah, dne 11. maja 2023.

Čestitke celotni ekipi!

Dostopnost