V torek, 14.3.2023, je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz Ekokviza. Na šolskih tekmovanjih je sodelovalo kar 792 ekip, dvanajst najboljših se je uvrstilo na državno tekmovanje. Med njimi je bila tudi naša ekipa, ki so jo sestavljali Jakob Bajc iz 8.a, Filip Bajc iz 6.b in Dejan Čermelj iz 6.a.

Z odličnim znanjem ter izredno hitrim razmišljanjem in odgovarjanjem so si priborili odlično drugo mesto v državi.

Na letošnjem Ekokvizu so osnovnošolci tekmovali v štirih tematskih sklopih: 1) e-odpadki in recikliranje elektronskih naprav,  2) trajnostni razvoj, varstvo okolja in onesnaževalci, 3) ogljični odtis in 4) zelena energija.

Državno tekmovanje je potekalo v dveh delih. V prvem delu so ekipe prek spletne aplikacije odgovarjale na 30 vprašanj, drugi del tekmovanja pa je potekal v živo na odru.

Naša ekipa je imela tudi podporo v glasnem navijanju sošolcev in prijateljev, pesti pa je za svoje učence stiskala tudi mentorica Irena Knafelc.

Dostopnost