Vida in Lovrenc Matija iz 7.c razreda sta se v sredo, 2. marca 2023, udeležila kuharske delavnice v gostilni Podfarovž v Vipavi.

Učenca sta zmagovalca prvega MIinochefa, kjer sta si  za nagrado priborila kuharsko delavnico s priznanim kuharskim mojstrom. Mlinochef je tekmovanje v kuhanju testenin med učenci iz različnih osnovnih šol naše regije, ki ga organizira podjetje Mlinotest.

Končno je napočil dan, ko sta Vida in Lovrenc Matija vstopila v profesionalno gostinsko kuhinjo in pod budnim  očesom »chefa« Denisa Ibrišimoviča pripravila trihodni meni.

Naučila sta se, kako se pripravi marinirano postrv, ki sta ji dodala okisano jerebiko, postrvji kaviar in majonezo iz rdeče pese. Denis jima je tudi razkril recept za ješprenovo ričoto s tartufi in poširanim jajcem. Na koncu je sledil še krožnik s posladkom.

Učenca sta gostilno zapustila z novimi kuharskimi znanji in vtisi, poleg tega pa še s polnima želodčkoma.

Dostopnost