V torek, 20. decembra 2022, je bilo tudi na naši podružnični šoli Budanje zelo praznično. Učenke in učenci, so skupaj z mentorji pripravili novoletno prireditev, kjer so obeležili državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti, ter se skupaj s starši, starimi starši in ostalimi obiskovalci poslovili od starega leta.

Učenci so se predstavili z različnimi točkami, od igranja inštrumentov, petja, plesa, do dramske igrice in recitacij. Spomnili smo se, kako je lepo, da prav v pravljičnem decembrskem času praznujemo Slovenci svoj državni praznik. Da mesec december ni samo mesec obdarovanja, temveč je tudi mesec hvaležnosti, topline in bližine. Opomnili smo se, da je lahko darilo tudi iskren nasmeh, lepa beseda, topel objem in nenazadnje, da je lahko veliko darilo tudi biti nekomu pravi prijatelj.

Za konec je zbrane nagovorila tudi ravnateljica, ki je vsem zaželela lepe praznike in vse dobro v novem letu.

Ob koncu prireditve pa se je veselo vzdušje nadaljevalo z druženjem na dobrodelnem bazarju, kjer so učenci in učenke prodajali izdelke, ki so jih izdelali otroci sami.

Hvala vsem, ki ste prispevali v šolski sklad.

Dostopnost