V okviru dneva zlatih knjig, ki ga praznujemo 17. septembra, so vsi učenci razredne stopnje, tako na podružnični, kot na matični šoli obiskali našo šolsko knjižnico.

17. september je dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in tudi uradni začetek branja za bralno značko. Z učenci smo tako spoznavali našega »najplodovitejšega« pisatelja Franceta Bevka, pogovarjali smo se o njegovem življenju ter delih, ki jih je napisal. Spregovorili smo tudi o začetkih bralne značke, o pisatelju Leopoldu Suhadolčanu in Stanku Kotniku. Prisluhnili smo tudi raznim zgodbicam in pravljicam ter zaključek posvetili pomenu branja.

Tako prvošolčki kot tretješolci pa niso iz knjižnice odšli praznih rok. Naši prvošolčki so domov odnesli slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib pisateljice Ide Mlakar Črnič. Tretješolci pa so domov odnesli knjigo Jure in mumija, ki sta jo napisala Tomislav Kajfež in Vesna Kamin Kajfež.