V letošnjem šolskem letu je šolski prag v Budanjah prvič prestopilo 11 nadobudnih prvošolcev.

Pred vhodom v šolo so jih pričakali zmaji, ki jih bodo ponesli v svet novih znanj, raziskovanj in doživetij. Slavnostni sprejem smo njim in njihovim staršem pripravili pred šolo. Nagovorila jih je gospa ravnateljica Lea Vidmar, ki jim je podelila rutke. Njihova razredničarka, gospa Kristina Škrlj Trošt, pa je vsakemu za vzpodbudo na rutko pripela zmajčka, ki jih bo opogumljal na njihovi poti. Pevski  zbor jim je v dobrodošlico zapel nekaj pesmi, učenca drugega razreda pa sta recitirala pesmice. Nato jih je razredničarka odpeljala v razred, kjer so se bolje spoznali in se posladkali s torto.

Našim prvošolcem želimo, da bi njihovi zmaji na šolski poti vedno visoko leteli in jih usmerjali na pravo pot.

Še nekaj utrinkov…

Dostopnost