…premalo prostora imamo tukaj, da bi našteli vse, kar je sestavljalo včerajšnjo degustacijo na OŠ Šturje v Ajdovščini (seveda!!), kot so le npr.: krompirjeva pita s prekajeno ribo in slastnim prelivom, z bobovo “tortico” in balzamično čebulo, tudi mlado in ostalimi zelišči, cvetovi čemaža, pa kaviarjem balzamika… ufff, pa ni še konec, saj je sladica z neko peno, jogurtovo tortico, meto, drobljencem in prelivom… prav tako vzela dih… vsem, še takih dobrot vajenim:) Ja, to in še marsikaj se dogaja v teh časih domala vsak dan v kuhinjah (ali učilnicah gospodinjskega pouka) slovenskih osnovnih šol, ki bi lahko bile ponos slovenski kulinarični tradiciji, tudi v moderni preobleki, v ponos slovenski kuhinji v svetu, saj nam vsem je v ponos in prepričanje, da se za odlične (v vseh superlativih) krožnike, upajmo tudi v gostilnah, ni bati.

Čestitke!

Anka Peljhan, Kuhna pa to

Fotograf: Igor Zaplatil
Dostopnost