V četrtek, 8. 4. 2021, je potekal 31. regijski šolski parlament. Udeležili so se ga mladi parlamentarci iz severnoprimorske regije in njihovi mentorji ter nekaj posebnih gostov. Dogodek je potekal na platformi ZOOM.

Na začetku jih je pozdravila ga. Sara Bone in predstavila dnevni red. Nato jih je nagovorila predsednica MDMP Ajdovščina ga. Kristina Valič in posebna gosta ga. Brigita Habjan Štolfa, direktorica ROD Ajdovščina in župan Nove Gorice dr. Klemen Miklavič.

Mlade parlamentarce sta pohvalila pri njihovem dosedanjem delu, veliko vloženem trudu ter jih spodbudila k postavljanju vprašanj in sodelovanju v razpravah. Povedala sta tudi nekaj o svoji življenjski poti, ki ju je pripeljala do poklica, ki ga sedaj opravljata.

Dogodek sta spremljali tudi novinarki.

Sledile so razprave po skupinah, kjer so mladi parlamentarci razpravljali o različnih temah (moja poklicna prihodnost).

Več o poteku regijskega parlamenta, ter intervju z gosti si lahko preberete v dokumentu na spodnji povezavi.

31. REGIJSKI PARLAMENT

Dostopnost