Projekt »Otroci otrokom skuhajmo zdravo tradicionalno kosilo«

V četrtek, 25. 3. 2021, je skupina ŠTURSKIH GURMANOV kljub številnim omejitvam korona obdobja, pripravljala degustacijsko kosilo za sošolce iz »mehurčka«. Priprava zdravega kosila je bila uvod v letošnjo izvedbo vseslovenskega kuharskega projekta »Otroci otrokom skuhajmo zdravo tradicionalno kosilo«.

Gurmani so se predstavili s čemaževo-skutnimi žličniki, oblitimi s čemaževim maslom in dimljeno postrvjo kot glavno jedjo. Za posladek so otroci presenetili s hrenovo-čokoladno peno, posuto s popečenimi lešniki, ki so jo postregli na pesino-jabolčni čežani.

Organizatorka projekta je komentirala, da so bile jedi izjemno okusne in dovršeno pripravljene ter da bi bila na tako pripravljene krožnike ponosna vsaka boljša restavracija.

Kot mentorica pa lahko le dodam, da sem ponosna na svoje učence kuharje, saj so tokrat Gurmani zares kuhali uigrano, nasmejano, energično, odgovorno, kot bi se za štedilniki sukali vsak dan – večkrat.

Petra Ušaj, mentorica Šturskih gurmanov

Dostopnost