Letošnji dan slovenske hrane smo učenke in učenci s tradicionalnim slovenskim zajtrkom obeležili kar doma.

Kot vedno tretji petek v mesecu novembru smo za zajtrk pripravili kruh, mleko, maslo, med in jabolko. Če smo lahko, smo vsa živila dobili pri lokalnih proizvajalcih.

Preberite in poglejte, kaj so pripravili nekateri naši učenci:

Takole je bilo v Budanjah:

»Prvošolci budanjske podružnične šole smo petkov dan začeli z zajtrkom. Na lepo pogrnjene mize smo postavili kruh, maslo, med, mleko in jabolko, vse, kar potrebujemo za tradicionalni slovenski zajtrk. Bil je slasten pa tudi sladek.

Nekateri smo se ob pomoči staršev in starih staršev preizkusili tudi v peki kruha. Navdušeno smo ustvarjali pekovske dobrote in uživali ob prijetnem vonju sveže pečenega kruha. Nestrpno smo čakali, da se je kruh spekel in malce ohladil. Škoda le, da je sveže pečeni domači kruh v trenutku izginil. Kam? V naše lačne trebuščke.

Odločili smo se, da si bomo tak zajtrk večkrat privoščili, saj je zdrav in nam da veliko energije. Tudi peke kruha se bomo večkrat lotili, saj smo ugotovili, da je peka domačega kruha zabavna in prav nič težka.«

Tudi tretješolci iz Budanj so v petek jedli zdrav zajtrk in pekli kruh.

Petošolci iz Šturij so pripravili pogrinjke za petkov zajtrk in se tudi preizkusili kot peki.

 

 

Dostopnost