Drage  učenke in dragi učenci!

Najprej naj vas po dolgem času lepo pozdravim in povem, da vas prav vsi učitelji že zelo pogrešamo. Prav zares!

Pogrešamo našo šolo in vaš otroški in mladostniški vrvež po hodnikih.

Pogrešamo vašo vedoželjnost pri pouku.

Pogrešamo vaše sodelovanje, vaša vprašanja, vaše predloge in pobude.

Pogrešamo tudi, da se kdaj ne strinjate z nami in nas spravite v slabo voljo.

In še enkrat, najbolj pogrešamo vas, pristen stik z vami, pogled iz oči v oči, kratek ali malo daljši klepet.

Učitelji vas pohvalijo; da sodelujete pri pouku na daljavo, da se jim javljate preko različnih virov, da ste v stiku z njimi, da jim pošiljate svoje rešene naloge in ostale izdelke. Pohvaljeni!

Vem, da tak način pouka ni enostaven in je za marsikoga tudi težak. Vsi, ki vas poučujemo, smo vam na voljo za pogovor in za to, da se težave rešijo.

V mesecu maju boste tudi ocenjeni. Vsak učitelj vam bo sporočil, kdaj in na kakšen način bo to potekalo. Do takrat pa le skrbno sodelujte, naredite naloge, ki vam jih pošiljajo učitelji, in jim izdelke tudi pošljite nazaj.

Le tako vam bo učitelj dal povratno informacijo in povedal, kakšen je vaš napredek in kje je treba še kaj dodati.

Ponosni smo na vas in želimo, da bi se še v tem šolskem letu ponovno srečali.

Spoštovani starši!

Kot ste izvedeli že iz medijev, smo šole dobile Sklep ministrice o ukrepih za nemoteno izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela v osnovnih šolah v šolskem letu 2019/20. Ta med drugim vsebuje naslednje pomembne stvari:

• Nacionalnega preverjanja znanja za učence 6. in 9. razreda letos ne bo.
  • V času izobraževanja na daljavo se ocenjevanje učenca lahko izvaja individualno.
  • Znanje učenca se v drugem ocenjevalnem obdobju pri posameznem predmetu oceni vsaj enkrat.
  • Pri ocenjevanju znanja iz posameznega predmeta učitelj uporablja različne načine ocenjevanja.

Priporočeno je tudi, da pri določanju zaključne ocene učitelj izhaja pretežno iz ocen, pridobljenih do 16. 3. 2020.

Učitelji se bodo, tako kot vedno, držali priporočil Zavoda za šolstvo.

Skupaj vas bomo še naprej obveščali o morebitnih novih informacijah.

Še enkrat vas, drage učenke in dragi učenci ter spoštovani starši, lepo pozdravljam.

Vse dobro vam želim in ostanite zdravi.

Vaša ravnateljica