POD SONČNO GOLICO

V soboto, 1. junija 2019, so se učenci planinskega krožka skupaj s starši udeležili zaključnega pohoda pod Golico. Sončno vreme, prijetna družba, čudovita narava in prelepi razgledi so pripomogli, da je pohod v celoti uspel.

Z avtobusom smo se v zgodnjih jutranjih urah odpeljali proti Gorenjski. Z vasi Planina pod Golico smo se po novi markirani poti mimo Savskih jam povzpeli proti koči pod Golico. Pot nas je naprej vodila skozi gozd, mimo slapu Bašar do spodnje postaje tovorne žičnice. Po precej strmi in kamniti poti smo po dobrih dveh urah hoje prispeli do koče pod Golico. Na cilju smo bili nagrajeni s prečudovitim razgledom na dolino, Julijske Alpe z zasneženim Triglavom in Karavanke s Stolom. Tik pod vrhom Golice so strmo pobočje krasile še posamezne bele narcise.

Prijetno utrujeni in polni lepih vtisov s pohoda smo se v poznih popoldanskih urah vrnili domov.

Vabim vas, da se vsi, ki imate radi naravo in hojo v hribe, v prihodnjem šolskem letu pridružite skupini Šturskih planincev. Do takrat pa lep planinski pozdrav in prijetne poletne počitnice.

mentorica planinskega krožka, Vesna Furlan

Dostopnost