Zjutraj smo se prebudili v lepo sončno jutro in kot po navadi začeli z jutranjim tekom po parku in gimnastičnimi vajami.

Tako lep sončen dan je prav vabil na plažo, zato smo se odločili, da ena skupina dopoldne odide na plavanje v bazen, druga skupina pa se odpravi k morju.

Mirno morje in prijetno topli sončni žarki so bili odlična spodbuda za tiste najbolj radovedne in igre željne otroke. Ob morju bi se lahko igrali ves čas, pa jim ne bi postalo dolgčas. Našli smo rakovico in eden je celo občutil moč njenih klešč. K obali je naneslo nekaj primerkov uhatega klobuka, ki je pritegnil našo pozornost.

Čas na plaži pa smo izkoristili tudi za pogovor o nevarnostih pretiranega sončenja. Kot Zdrava šola smo namreč petošolci vključeni v projekt Varno s soncem. Ob skrbno pripravljeni knjižici smo spregovorili o nevarnosti UV sevanja in o zaščiti pred soncem. Knjižica bo tudi lepa spodbuda za pogovor doma in dobro pripravo na vroče počitniške dni.

Po kosilu smo se odpravili na zaslužen počitek. Popoldne se bosta skupini zamenjali.

Poznopopoldanske ure in večer pa bodo v znamenju lova za zakladom in predstavitve talentov Debelega rtiča.

Sončen morski pozdrav.