Jutro smo začeli s telovadbo. Malce zaspano smo tekli po poti parka in se pošteno ogreli in razgibali.

Po zajtrku smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina se je sprehodila z vrtnarko po botaničnem vrtu. Druga skupina pa se je odpravila na foto lov za zakladom. Eni in drugi smo pozorno opazovali okolico.

Rastlinski svet smo občudovali in vonjali. Prisluhnili smo zanimivemu pripovedovanju vrtnarke o uporabnosti in zdravilnih učinkih  rastlin.

Foto lov za zakladom pa je člane skupine povezal v iskanju zanimivih in izvirnih reči iz okolice, ki so jih morali predstaviti strogi komisiji.

Skupini sta svojo nalogo zamenjali po šoli plavanja v bazenu.

Opoldne smo lačni sedli za mize in mirno pojedli. Popoldne se bomo posladkali s sladoledom. Ker nas je pozdravilo tudi sonce, se bomo morda zvečer ozrli tudi v zvezdno nebo, saj nam gospod Erik Černigoj pripravlja zanimiv astronomski večer.

Pozdravček z Debelega rtiča pa vam bodo otroci tudi izrekli, saj se zvečer spet slišimo po telefonu.

Dostopnost