V četrtek, 18. aprila 2019, je v avli Osnovne šole Šturje potekala prireditev ob odprtju razstave 11. državnega likovnega natečaja Drevo.

Na natečaju je sodelovalo več kot 120 osnovnih in podružničnih šol, ter šol s prilagojenim programom. 245 mentorjev je skupaj prispevalo 1492 likovnih del.

Strokovno komisijo, ki je pregledala in izbrala nagrajena in pohvaljena ter razstavljena dela, so sestavljale:

Ana Maraž, profesorica likovne umetnosti in ilustratorka,

Silva Copič, profesorica likovne umetnosti in slikarka,

Polona Kunaver Ličen, mag. umetnosti, oblikovalka, slikarka, grafičarka in ilustratorka.

Komisija je med prispelimi deli izbrala 100 del za razstavo, med temi pa je podelila 4 zlata in 8 srebrnih priznanj. Avtorji preostalih del so prejeli bronasto priznanje.

Na prireditvi so kratek kulturni program oblikovali učenke in učenci Osnovne šole Šturje pod vodstvom knjižničarke Ksenije Černigoj.

Za celotno podobo prireditve in razstave pa sta poskrbeli naši likovni pedagoginji Anuša Blažko in Tea Curk Sorta.

DREVO 2018-19 katalog