Letošnja šola v naravi se je začela že dan pred prihodom v Cerkno. Skoraj vsak je težko pričakoval prihod. Seveda so se našle tudi izjeme, vendar na koncu se je izkazalo, da smo bili vsi zadovoljni. V hotel smo prispeli približno ob devetih. Najprej smo kovčke, potovalke ter ostale reči, ki niso bile za na smučišče, zložili kar v shrambo. Nato smo se odpeljali do smučišča, kjer smo preverili naše znanje smučanja. Večina nas je bila v slabši skupini, ostali pa so že znali smučati. Po smučanju smo imeli kosilo. Ko smo se vrnili v hotel smo se razdelili v skupine. Vsaka je dobila svoj sobni ključ. Ko smo vstopili v hotel, smo se pripravili da gremo plavat. Po smučanju se je bazen zelo prilegel. Nekateri so plavali, drugi so se potapljali, tretji pa so uživali v topli vodi.

Dnevi so se odvijali po večini tako, vendar smo bazen nadomestili z drugimi aktivnostmi npr. družabne igre ter pohod. Seveda pa se je nadgradilo tudi znanje smučanja. Na sedežnicah je bilo zelo zabavno, vendar najbolje se je bilo spuščati v dolino. Najboljša skupina smučarjev (naši sošolci) so šli v smuku do počivališča, mi, slabši smučarji (začetniki) pa smo se spuščali po lažjih ter krajših progah. Bilo je zelo zabavno za vse ter poučno za slabše. Zimska šola v naravi  letos poteka odlično.

Dostopnost