V četrtek in petek, 13. in 14. septembra, smo imeli učenci 9. razreda tabor na Kovku.

Zjutraj smo se izpred šole odpravili peš po učni poti mimo izvira Hublja, od koder smo se dvignili do Otliškega okna, nadaljevali mimo pašnikov na Gori in naredili prvi večji postanek na Otlici.

Na otliški osnovni šoli  so nas prijazno sprejeli, po kosilu pa smo se na šolskih igriščih zabavali ob igrah z žogo. Še dovolj zgodaj smo se po robu Gore odpravili do Kovka, kjer smo se nastanitev v tamkajšnjem taborniškem domu. Sledila je priprava večerje, po njej pa smo uživali v filmskem večeru.

Po kratki noči smo se z avtobusom odpravili v Trnovki gozd. Ob spremljavi in vodenju dveh prijaznih gozdarjev smo se spustili v Smrekovo drago. Sledil je še ogled Ledenice, nato pa smo tabor zaključili s sprehodom po Mali lazni.

V poznih popoldanskih urah smo se vsi utrujeni, a navdušeni nad drugačnima šolskima dnevoma dejavnosti, vrnili nazaj v šolo.

Učenci 9. a in 9. b

Dostopnost