Učenke in učenci 7. razreda na naši šoli že vrsto let hodijo v zimsko šolo v naravi. Prva leta se je odvijala na Arehu na Pohorju, zadnja pa na nam bližjem smučišču na Cerknem.

Učenci se naučijo predvsem prvin smučanja, veliko jih stoji na smučeh prvič. Zdaj že vemo, da pridejo nazaj v šolo navdušeni in komaj čakajo, da organiziramo še športni dan na snegu.

Na šoli poskrbimo, da gredo v šolo v naravi vsi učenci. Nekateri teže kupijo vso opremo na novo; obveščamo jih o smučarskih sejmih ali kako drugače pomagamo. Da bi prosili tudi za donacijo, nas je spodbudil gospod Ivan Gruden.

Prejšnji teden so nas poklicali s podjetja Elan in nam sporočili čudovito novico; šoli oziroma učencem so donirali deset parov smuči za učenje smučanja. V petek, na Miklavževo, nam je gospa Rebeka Lah Notar, vodja projektov v marketingu, pripeljala smuči in z njimi prijetno presenetila naše učence.

Družbi Elan se iskreno zahvaljujemo za podarjene smuči. Obljubljamo, da jih bomo dobro uporabili.

Učenci in učitelji OŠ Šturje Ajdovščina

Dostopnost