Obiskali smo Varstveno delovni center Ajdovščina

V četrtek, 17. oktobra, so imeli v Varstveno delovnem centru Ajdovščina (dalje VDC) dan odprtih vrat. Učence OŠ Šturje so res sprejeli odprtih rok in src. Povabilu smo se odzvali prvošolci, četrtošolci in tri prostovoljke iz zadnje triade. Takšna srečanja so res šola za življenje, pa ne le otrokom, ampak tudi nam učiteljicam. Če okrog nas življenje beži, zavito v potrošništvo in varljivo lep zunanji videz, se tu življenje ustavi ob bistvenih rečeh … pogovoru, glasbi, smehu, medsebojni pozornosti in skupnem delu.

Sprejeli so nas s kratkim glasbenim programom, čudovito pesmijo in instrumentalno skladbo (prečna flavta, ustna harmonika, zvončki in kljunasta flavta). Njihovi vodje in mentorji so nam razkazali delavnice, kjer dela vsak, kar zmore. Tudi nas so povabili k delu, ki je res pritegnilo pozornost vseh prisotnih. Tako so ločevali različne kovinske delčke, napolnili svojo dišečo vrečko s sivko in posadili smilj. Za sadike smilja bodo do pomladi skrbeli kar v VDC-ju na svojem vrtičku, ki je njihova letošnja pridobitev in je res lepo urejen.

Na koncu pa so poskrbeli še za sladek spominček nanje in nas pogostili s slastnimi palačinkami. Kako lepo je imeti dobre sosede. Hvaležni za današnje druženje si želimo, da bi se naša srečanja še nadaljevala ob različnih priložnostih.

Kako potekajo naše dejavnosti v razširjenem programu

Čas res hitro mineva in prvošolci so preživeli v šoli že skoraj dva meseca. Popoldanski čas si krajšamo in popestrimo z ustvarjanjem, športnimi in plesnimi igrami, poslušanjem pravljic. Vedno pa ostane dovolj časa za prosto igro. Kadar imamo polne roke dela, kar pozabimo, da bi s fotoaparatom shranili spomine.

BRALNI DOGODEK Z DRAMSKIMI DELAVNICAMI ZA TRETJEŠOLCE V TEDNU OTROKA

V torek, 8. oktobra, smo na naši šoli v okviru Meseca nacionalnega branja in Tedna otroka organizirali prav poseben bralni dogodek za tretješolce. Dogodek so pripravili učenci razširjenega programa Rad nastopam, ki so se izkazali tako kot bralci kot tudi mentorji dramskih delavnic.

Dogajanje je potekalo v šolski knjižnici, kjer so učenci krožka predstavili avtorsko pravljico z naslovom »Dedkova in babičina skrita knjižnica«. Tretješolci so se sprva preizkusili kot poslušalci, nato pa so sami prevzeli vloge dramskih igralcev in zgodbo oživeli na svoj način. Delali so v skupinah in vsaka skupina je prispevala svoj del k skupni predstavi.

Dogodek je bil čudovita priložnost za tretješolce, da spoznajo moč zgodb in knjig ter se hkrati preizkusijo v gledališki igri. Skupaj smo ustvarili prijetno vzdušje, polno igre in ustvarjalnosti.

V TEDNU OTROKA SO TRETJEŠOLČKI PRIJETNO PRESENETILI PRVOŠOLČKE

V četrtek, 10. oktobra, so učenci razširjenega programa Pravljice v okviru Meseca nacionalnega branja in Tedna otroka pripravili prijetno presenečenje za naše prvošolčke. Prebrali so jim pravljico »Zgodba, ki povezuje srce«, ki jih je popeljala v svet domišljije.

Ob zaključku dogodka so učenci krožka prvošolcem zaželeli, da se čim prej naučijo brati in jih spodbudili, naj še naprej z veseljem raziskujejo čudoviti svet zgodb. Zaključili so z mislijo, da nas branje bogati in nas uči novih spoznanj. Prav tako pa nas tudi povezuje in odpira vrata v nove, navdihujoče svetove – in to čarobnost branja smo lahko skupaj doživeli.