Rad bi čutil, kako drevo snubi,
razvejano med nebom in zemljo,
vsak nov dan za dih spremenjeno,
vsako leto znova rojeno.

Kot Tomaž Pengov v pesmi se tudi na Osnovni šoli Šturje vsako leto uglasimo z življenjem, ki ga živijo drevesa. V maju smo pripravili razstavo del, ki so prispela na 15. likovni natečaj DREVO.

Letos smo prejeli 1433 del s 124 osnovnih in podružničnih šol ter šol s prilagojenim programom iz vse Slovenije.

Likovni natečaj spomladi popestri vzdušje na naši šoli. Učenci in zaposeni z zanimanjem občudujemo likovne izdelke – letos jih je 97 – ki jih strokovna komisija izbere za razstavo.

Na zaklučni prireditvi, ki je potekala 15. maja, smo v štirih kategorijah podelili 4 nagrade, 8 pohval in 85 priznanj. Prireditev so s kulturnim programom obogatili naši učenci.

Razstavo, ki nam ob koncu šolskega leta lepša dni in pripoveduje zgodbe dreves, si lahko ogledate do sredine oktobra v prostorih šole.