11. maja 2024 je v Slovenskih Konjicah potekalo državno preverjanje znanja prve pomoči za osnovnošolce.

Udeležilo se ga je 13 najboljših ekip iz cele Slovenije, med njimi tudi ekipa z naše šole: Urša Praček, Klara Črnigoj, Ana Bela Bajec, Lara Trošt, Lia Curk, Kaja Turk in rezervna igralka Sara Ibrahimović. Žal se tekmovanja ni mogla udeležiti Maja Curk. Skupaj bi bile še močnejše.

Tekmovalke so najprej preverile teoretično znanje s področja prve pomoči ter zgodovine in delovanja Rdečega križa danes. Kasneje so se ekipe pomerile še na petih realistično pripravljenih scenarijih. Vse ekipe so bile odlične in pokazale izjemno znanje. Ob zaključku so razglasili tri najboljše, ostale ekipe smo zasedle 4. mesto. Dekleta so se veselile ponovnega odličnega uspeha in se domov vrnile z novimi in bogatimi izkušnjami.

Za strokovno pomoč in podporo se zahvaljujemo tudi ga. Petri Fučka, nekdanji članici ekipe prve pomoči RK Ajdovščina in OZRK Ajdovščina.

Bravo punce, bravo ekipa.

Mentorica krožka prve pomoči, Vesna Furlan

Dostopnost