Po drugem turnirju, ki je potekal v soboto 16.12.2023 na OŠ Danila Lokarja v Ajdovščini, so naši šahisti skokovito napredovali. Ekipa naše šole je na tem turnirju zasedla 4. mesto!!!

V skupnem seštevku obeh turnirjev sedaj zaseda ekipa naše šole 10. mesto med 37 srednjimi in osnovnimi šolami.

Tak rezultat je posledica napredka, zelo dobre igre naših šahistov in tega, da je na 2. turnirju tokrat sodelovalo 8 učencev OŠ Šturje.

Imeli smo dekleti v kategorijah do 10 in do 12 let ter fante: po enega v kategorijah do 8 in do 10 let in štiri fante v kategoriji do 12 let.

Za še boljši skupni rezultat na naslednjih turnirjih vabimo še ostale nadobudne šahiste. Kategorije so deljene da dekleta in fante do 8, 10, 12, 14 in 16 let. Udeležba na turnirjih je brezplačna.

Več informacij dobite pri mentorju šahovskega krožka ob torkih ali sredah pri preduri.

Vsi, ki vam je igranje šaha všeč vabljeni na naslednji turnir! Ni potrebno da ste že velemojstri, turnirja se lahko udeležijo učenci na kateremkoli nivoju šahovskega znanja. Ob porazih in zmagah se kalimo, učimo in postajamo vedno boljši šahisti.