V letošnjem šolskem letu na matični šoli deluje šahovski krožek pod vodstvom Davida Trebižana.

Štirje naši učenci. so se v soboto 18.11.2023 na OŠ Draga Bajca Vipava udeležili 1. turnirja 2. sezone Primorskega osnovnošolskega pokala v šahu ”POP 2024”. Na turnirju lahko sodelujejo mladi šahisti od vključno letnika rojstva 2007.

V udeležbi, ki je številčno presegla vsa pričakovanja organizatorjev, so se odlično odrezali.

Nastopili so v dveh kategorijah:

Fantje do 12 let

  • Svitan Ipavec Vodopivec: 7. mesto.
  • Alex Bole: 12. mesto
  • Tom Lemut 24.mesto

Deklice do 10 let

  • Adelija Ipavec Vodopivec: 3. mesto.

Veseli bomo, če se nam bo na prihodnjih ‘POP’ turnirjih pridružil še kak učenec, tako bomo lahko skupaj kot šola dosegli še boljši rezultat tudi v skupni konkurenci vseh šol, ki se pokala udeležujejo. Tokrat so le štirje naši tekmovalci zagotovili naši šoli odlično 24. mesto med skupno 32. osnovnimi in srednjimi šolami udeleženkami.

Dostopnost