V soboto, 13. 5. 2023, je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologij obdelave materialov. Našo šolo so zastopali Svitan Ipavec Vodopivec iz 4. razreda ter Jakob Bajc in Tim Kodrič iz 8. razreda. V kategoriji K2, kjer je našo šolo zastopal Svitan, je bilo potrebno iz Lego kock sestaviti mlin. Izmed vseh udeležencev, je to najbolje uspelo prav Svitanu, ki je s tem postal državni prvak in s tem osvojil zlato priznanje. Naloga v kategoriji K3 je prav tako iz Lego kock od udeležencev zahtevala sestavo žage venecijanke. Tudi v tej kategoriji se je najbolje izkazal prav naš učenec, Jakob Bajc – postal je državni prvak in osvojil zlato priznanje. Odlično se je odrezal tudi Tim Kodrič, kateri je osvojil 5. mesto v državi.

Vsem učencem iskreno čestitamo!

Mentorici Andreja Margon in Meta Krašna

Dostopnost