V petek, 09. 12. 2022, je potekal uvodni sestanek šolske skupnosti učencev OŠ Šturje Ajdovščina v šolskem letu 2022/23.

Šolske skupnosti sta se udeležila po dva predstavnika oddelkov od 4. do 9. razreda – iz matične in podružnične šole Budanje. Na sestanku sva bila prisotna tudi g. Luka Hrovatin, mentor šolske skupnosti ter gospa ravnateljica Lea Anželj Vidmar.

Učencem smo najprej predstavili delovanje in vlogo šolske skupnosti učencev na naši šoli v letošnjem šolskem letu. Učenci so ravnateljici postavili nekaj pozitivnih pobud, katere so z ostalimi učenci in razredniki prepoznali v okviru ur oddelčne skupnosti.

Ob zaključku sestanka je potekalo evidentiranje kandidatov za predsednika šolske skupnosti učencev. Učenke in učenci v 2. in 3. triadi bodo lahko izbrali predstavnika izmed petih učenk in učencev, ki se bodo v zadnjem tednu koledarskega leta pomerili na volitvah.

Luka Hrovatin,
mentor šolske skupnosti učencev

Dostopnost