V sredo, 16. 11. 2022, je v avli OŠ Danila Lokarja Ajdovščina potekala slavnostna prireditev s podelitvijo priznanj in nagrad likovnega natečaja Plakat miru. Natečaj že tradicionalno poteka v organizaciji Lions kluba Zemono, ki (poleg izvedbe mnogih dobrodelnih akcij) skrbi tudi, da se med otroki širijo pomembna sporočila. Letos so mladi likovniki razmišljali o sočutnosti in svoja sporočila izrazili v raznolikih likovnih tehnikah.

Strokovna komisija je med deli izbrala tudi pet del naših učenk. Priznanja za razstavljena dela so prejele sedmošolke, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje: Nina Likar, Metka Likar, Amina Zerezghi in Ela Kodelja. Poleg priznanja si je nagrado in uvrstitev na državno raven natečaja prislikala Nuška Matelič. Vsem ustvarjalkam iskreno čestitamo, organizatorjem in nastopajočim pa se zahvaljujemo za prijeten in kulturen večer. 

Dostopnost