Minuli vikend, 21. in 22.5.2022, so se učenke Anisa Likar Ivanov, Špela Terčelj, Pia Lara Štrancar, Eva Kenda, Mila Škrlj in Jutra Ceket udeležile tekmovanja World Scholar’s Cup v Kopru. Devetošolke so se pomerile na šestih področjih (naravoslovje, zgodovina, umetnost in glasba, književnost, sociologija in posebno področje) iz izbrane teme A World Renewed. V tej »bitki znanja«, ki poteka izključno v angleškem jeziku, so tekmovale v ekipni debati (Team debate), kreativnem pisanju esejev (Collaborative writing), preizkusu znanja s šestih področij (Scholar’s challenge) in kvizu (Team’s bowl). Učenke so se v senior skupini, kjer so se za odličja merile z gimnazijci (kot devetošolke so v svoji kategoriji bile najmlajše), odlično odrezale in osvojile 7 zlatih in 6 srebrnih medalj.

Dodatno veselje jim je prinesla uvrstitev naprej na globalno raven tekmovanja.

Iskrene čestitke dekletom in tudi njihovi mentorici, zunanji sodelavki Nataši Štrancar.

Dostopnost