Učenci 4. razreda OŠ Šturje Ajdovščina smo se na pobudo Mladinskega kulturnega centra Hiša mladih Ajdovščina z veseljem pridružili akciji Slovenske mreže prostovoljskih organizacij Slovenske filantropije, Združenje za promocijo prostovoljstva. Slogan letošnje akcije je »Premagajmo osamljenost«.
Na pobudo Mladinskega kulturnega centra, da bi za kratek čas postali mesto tulipanov, smo se povezali v izdelovanju tulipanov in tako prispevali svoj kamenček v mozaiku. To je bil naš skupni »Dan za spremembe«.
Učenke prostovoljskega krožka so ustvarjalno pobarvale večji lesen tulipan, ki smo ga postavili pred šolo. Poleg tega je vsak četrtošolec izdelal manjši tulipan iz papirja in z njim razveselil starejšo osebo.
S tem želimo sporočiti, da nam je mar in s to majhno gesto pošiljamo pozdrav vsem osamljenim. Upamo, da smo s tem vsaj komu polepšali dan in pregnali trenutke osamljenosti.

Učenci 4. razreda OŠ Šturje Ajdovščina z učiteljicama

Dostopnost