V letošnjem šolskem letu so učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost bodimo eko, sodelovali na nagradnem natečaju Eko-paket. Projekt spodbuja pravilno ravnanje z odpadno kartonsko embalažo za mleko in sokove (KEMS oziroma odpadna embalaža Tetrapak).

Učenci so izbrali temo Živali in rastline v gozdu in izdelali družabno igro z naslovom Eko gozdne dogodivščine. Najprej so zbrali dovolj KEMS embalaže in pripravili načrt za družabno igro ter jo likovno izdelali. Nato pa so pripravili še vprašanja z eko in gozdno vsebino, ki nas vodijo skozi igro.

Na natečaju je sodelovalo 124 ustanov, ki so pripravile več kot 1100 izdelkov v različnih kategorijah.

Naši učenci so v kategoriji 2. triada OŠ zasedli odlično drugo mesto.

Udeležili se bodo tudi podelitve nagrad, ki bo potekala na sejmu Altermed v Celju.

 Elizabeta Kodele, mentorica

 

Dostopnost