V petek, 7. februarja 2020, smo na šoli počastili slovenski kulturni praznik z Večerom poezije in glasbe.

Učenci od 7. do 9. razreda so recitirali pesmi, ki jih je izbrala mentorica in organizatorica Večera Silvana Mislej. Poslušali smo poezijo o rojstvu, o tem, kako otrok raste, se razvija, gre v šolo, kjer osvaja nova znanja in spoznanja, kako se zaljubi in ob tem doživlja radostne rane, največje veselje pa tudi največji obup. Recitacije so vse poslušalce pritegnile v svoj svet, saj je poezija tista, ki nas nagovarja na prav poseben način. Poezija nas popelje v svet domišljije, kjer lahko vsak najde delček sebe. Učenke in učenci, ki so zaigrali na posameznih instrumentih, so nas popeljali v svet nežnih zvokov in prijetnih melodij.

Člani mladinskega pevskega zbora in šolske glasbene skupine so pod vodstvom Igorja Hodaka zapeli in zaigrali.

Učenci od 5. do 9. razreda pa so poeziji in glasbi prisluhnili ta dan, preduro v šolski telovadnici.

Silvana Mislej