ČLANI KROŽKA PRVE POMOČI NA OBALI

V soboto, 15. junija 2019, smo se s krožkom prve pomoči odpravili na Obalo. Z nami so bili tudi učenci OŠ Danila Lokarja in OŠ Dobravlje. Spremljali so nas mentorji in sekretarka OZRK Ajdovščina, ki je tudi organizirala nagradni izlet.

Pot nas je najprej vodila do bolnišnice v Izoli, kjer so nam podrobneje predstavili reševalni avtomobil in motor. Nato smo si ogledali prostore urgentnega bloka. Na vsakem oddelku so nam razložili, kaj tam zdravijo in kako hitro ukrepajo ob različnih stanjih ponesrečencev. Pokazali so nam tudi aparature in pripomočke za nudenje prve pomoči.

Po končanem ogledu smo odšli na Debeli rtič, kjer smo plavali, se potapljali, igrali karte …

Lara Kete, 8. b

Ta vnos je bil objavljen v Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja