Učenci 8. razreda so se v petek, 19. aprila 2019, udeležili pohoda na sv. Pavel.

V Vrtovinu nas je pričakal gospod Simon Čermelj, predsednik Društva za kulturo, šport, turizem in razvoj Ortaona (Vrtovina). Med potjo na sv. Pavel nam je pripovedoval o bogati zgodovini in znamenitostih Vrtovina in Školja nad vasjo. Ogledali smo si ostanke vodnega stolpa, zgrajenega v 5. stoletju. Objekt je danes najvišja ohranjena tehnična rimska zgradba na Slovenskem.

Na vrhu smo si ogledali cerkvico sv. Pavla, ki je prenovo dočakala v letih 2012–2014. Takrat so ji med drugim dodali samostojen zvonik z dvema zvonovoma. Vzeli smo si čas tudi za malico, počitek, razgled na Vipavsko dolino, za spomin pa naredili še skupinsko fotografijo. Ob spremstvu planinskega vodnika PD Ajdovščina smo se skozi vas Kamnje vrnili v Dobravlje, kjer nas je čakal avtobus.

Gospodu Simonu se za zanimivo vodenje in izčrpno predstavitev kraja zahvaljujemo.

Vesna Furlan, učiteljica športa

Dostopnost