POHOD NA CERJE

V soboto, 17. novembra 2018, smo se ljubitelji pohodništva podali na drugi pohod planinskega krožka. Kljub vetrovnemu zimskemu vremenu se nas je zbrala prijetna družba.

Planinski vodnik iz PD Ajdovščina gospod Vlado nas je vodil po grebenu Črnih hribov. Povzpeli smo se na več z borovim gozdom poraščenih vrhov. Najprej smo osvojili Renški vrh (449 m), nato Veliki vrh (463 m) in na koncu še Fajtji hrib (434 m). Sledil je le še spust po goli kraški pokrajini proti Cerju.

Čas postanka smo izkoristili za počitek, malico, zunanji ogled 25 metrov visokega spomenika in, seveda, skupno fotografijo. Nagrajeni smo bili s čudovitim razgledom na Jadransko morje, Furlansko nižino, Julijske Alpe in Vipavsko dolino. Po krožni poti smo se zadovoljni vrnili proti izhodišču naše poti.

 

                                     mentorica planinskega krožka Vesna Furlan

Ta vnos je bil objavljen v Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja