DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

Dan slovenskega športa je državni praznik, ki se v Republiki Sloveniji praznuje 23. septembra.
Prvič smo ga praznovali leta 2020 na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije. Izbrani datum ni naključen – 23. septembra 2000 so veslača Iztok Čop in Luka Špik ter strelec Rajmond Debevc na poletnih olimpijskih igrah v Sydneyju osvojili prvi zlati medalji za Slovenijo in njim v čast je prvič na igrah zaigrala slovenska himna Zdravljica.

Na naši šoli so imeli učenke in učenci od 1. do 9. razreda športni dan.

V galeriji poglejte, kako so ga preživeli.

NATEČAJ »JAZ IN KNJIGA«

Medobčinsko društvo prijateljev mladine Slovenije je v lanskem šolskem letu izvedlo likovni natečaj »Jaz in knjiga«.
Najboljše izdelke so objavili v njihovem koledarju za leto 2022.
Med nagrajenci so tudi štirje učenci naše šole.
Iskrene čestitke vsem nagrajencem, prav tako pa tudi njihovim mentoricam.

V spodnji galeriji si oglejte njihove umetnije.

NPZ za letošnje šolsko leto

Po objavi sklepa MIZŠ po izboru predmeta in določitvijo tretjega predmeta z dne, 1. 9. 2021, sporočamo, da je bil za našo šolo izbran predmet TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA.
NPZ je za učenke in učence 6. in 9. razreda obvezen.

Datumi NPZ:

SLO:  torek, 4. 5. 2022 za 6. in 9. razred
MAT:  četrtek, 6. 5. 2022 za 6. in 9. razred
TJA:  ponedeljek, 10 .5. 2022 za 6. razred
TIT:   ponedeljek, 10. 5. 2022 za 9. razred

SPREJEM PRVOŠOLK IN PRVOŠOLCEV V BUDANJAH

V letošnjem šolskem letu je šolski prag v Budanjah prvič prestopilo 11 nadobudnih prvošolcev.

Pred vhodom v šolo so jih pričakali zmaji, ki jih bodo ponesli v svet novih znanj, raziskovanj in doživetij. Slavnostni sprejem smo njim in njihovim staršem pripravili pred šolo. Nagovorila jih je gospa ravnateljica Lea Vidmar, ki jim je podelila rutke. Njihova razredničarka, gospa Kristina Škrlj Trošt, pa je vsakemu za vzpodbudo na rutko pripela zmajčka, ki jih bo opogumljal na njihovi poti. Pevski  zbor jim je v dobrodošlico zapel nekaj pesmi, učenca drugega razreda pa sta recitirala pesmice. Nato jih je razredničarka odpeljala v razred, kjer so se bolje spoznali in se posladkali s torto.

Našim prvošolcem želimo, da bi njihovi zmaji na šolski poti vedno visoko leteli in jih usmerjali na pravo pot.

Še nekaj utrinkov…

SPREJEM PRVOŠOLK IN PRVOŠOLCEV

Danes je bil za 44 učenk in učencev naše šole poseben dan; postali so prvošolke in prvošolci. 33 jih bo obiskovalo matično šolo v Šturjah, 11 pa podružnico v Budanjah.

Na sprejemu v Šturjah jih je pozdravila gospa ravnateljica, učenke in učenci 2.a razreda pa so se jim predstavili z igrico Vsi za enega – eden za vse.

Poglejte, kako je bilo lepo: