13. LOKALNO PREVERJANJE OSNOVNOŠOLSKIH EKIP PRVE POMOČI

V torek, 9. aprila 2019, je na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina potekalo Lokalno tekmovanje iz znanja prve pomoči. Sodelovalo je šest osnovnošolskih ekip iz občin Ajdovščina in Vipava. Med njimi tudi ekipa OŠ Šturje Ajdovščina, ki se je tovrstnega tekmovana udeležila že sedmič. Našo šolo so zastopali Leo, Zala, Špela, Lara, Samo in Tonija. Učenci so se preizkusili v teoretičnem znanju iz zgodovine gibanja Rdečega križa in prve pomoči ter praktičnem preizkusu na treh deloviščih (oskrbeli so 7 različnih poškodb). Nastopili so zelo suvereno, odločno in prikazali veliko znanja. Konkurenca je bila huda in samo za 20 točk so zaostali za zmagovalci. Kljub temu smo bili 2. mesta izjemno veseli. To je bil naš najboljši dosežek na vseh dosedanjih tekmovanjih.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili tudi gospe Petri Fučka, članici ekipe prve pomoči za odrasle, ki je celo leto sodelovala z nami in nam bila v veliko pomoč pri pripravah na tekmovanje.

Učenci krožka prve pomoči in mentorica Vesna Furlan

Ta vnos je bil objavljen v Dosežki učencev in učenk. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja