UČENKE PRI KROŽKU ROČNIH DEL

Na šoli poteka krožek ročnih del, v katerega so vključene deklice od prvega do tretjega razreda, včasih pa se nam pridruži tudi kakšen deček. Pri krožku kvačkamo. Nekateri so se  s kvačkanjem srečali že v domačem okolju, z nekaterimi pa smo s prvo pentljo začeli pri krožku. Pri kvačkanju je zelo pomembna vztrajnost. Otroke spodbujam, da vztrajajo in naredijo izdelek do konca, pa čeprav je to le zapestnica. Sami si izberejo izdelek, ki ga želijo narediti jaz jih le vodim do cilja.

Z našim kvačkanjem urimo fino motoriko, ki ima velik pomen pri mlajših otrocih. Nekateri strokovnjaki trdijo, da le ta vpliva na razvoj govora in fizičnih ali telesnih sposobnostih. Z izrazom fina motorika imamo v mislih gibe majhnih mišic in mišičnih skupin, kot so roke, zapestje, prsti, obraz.

Najlepše pa je videti zadovoljstvo otroka, ki mu uspe narediti izdelek, je z njim zadovoljen, pa še uporaben je.

Suzana Gorup

Ta vnos je bil objavljen v Dosežki učencev in učenk. Zaznamek za trajno povezavo.

Komentiranje zaprto.