TEKMOVANJE V SESTAVLJANJU RUBIKOVIH KOCK

V soboto in nedeljo, 10. in 11. novembra je potekalo prvenstvo v hitrostnem reševanju rubikove kocke na Ballassijevem inštitutu v Ljubljani. Na tekmovanju so sodelovali udeleženci vseh starostnih skupin iz Slovenije.

Tekmovanje poteka v več kategorijah, glede na tip kocke. Vsi poznamo klasično 3×3 kocko, vendar obstaja več različnih kock. Najmanjša je kocka 2×2, tekmujejo pa tudi s kockami 7×7. V posebnih  kategorijah sestavljajo kocke z zavezanimi očmi, lahko tudi enoročno in celo z nogami.

Na tekmovanju je sodeloval Lan Fabjan in dosegel naslednje rezultate:

• V klasični 3×3 kocki je z najboljšim časom 10.62 sekunde zasedel 2. mesto.
  • S kocko 4×4 je z osebnim rekordom 39.66 sekunde zasedel skupno 2. mesto in prejel priznanje
  • S kocko 5×5 je z najboljšim časom 1minuta 20.33 sekunde zasedel 4. mesto
  • Tekmoval je tudi v kategoriji 3×3 na slepo in dosegel čas 4 minute in 48 sekund.

Lan se je v vseh kategorijah v katerih je tekmoval uvrstil v sam vrh. Kako zelo je napredoval v zadnjem letu pokaže analiza časov, ki jih je dosegel. Krepko je popravil svoje osebne rekorde.