OTROCI OTROKOM SKUHAJMO ZDRAVO TRADICIONALNO KOSILO – PROJEKT KUHNA PA TO

V sredo, 14.11. 2018, je skupina Šturskih gurmanov, ki so jo sestavljali Patricija Bevk, Kaja Černigoj Hrovatin, Julija Červ, Zara Odar, Leo Pižent, in Lara Valič, pripravljala degustacijsko kosilo za sovrstnike.

Gurmani so sošolcem postregli s sladko repo na popečenih blekih s čipsom in pestom, pripravljenim iz repnih listov, ter s skutinimi cmoki z žajbljem.

Priprava zdravega kosila je bila uvod v kuharsko tekmovanje v poznavanju avtohtonih jedi v okviru projekta KUHNA PA TO.

Organizatorka projekta Anka Peljhan, ki je spremljala pripravo jedi, je ocenila, da so bile jedi izjemno okusne in dovršeno pripravljene. V prilogi časopisa Nedelo, v rubriki Odprta kuhinja, pa je med drugim zapisala tudi, da Šturski gurmani že 8 let postavljamo standarde v izbiri jedi, uporabi sestavin in končni podobi jedi, na katere bi bila ponosna tudi vsaka boljša restavracija.

Učence pri kuhanju vodi mentorica Petra Ušaj.

ŠTURSKI GURMANI

Ta vnos je bil objavljen v Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja