BARVE DRUGAČNOSTI – OSEBE RAZLIČNOSTI

V okviru festivala mladinske književnosti Bralnice pod slamnikom, ki ga že 6. leto zapored organizira založba Miš, je šolo obiskal pesnik, pisatelj, prevajalec in literarni znanstvenik Peter Svetina.
O svojem delu, pesnjenju in pisateljevanju, poučevanju ter prevajanju se je pogovarjal z učenci 1. in 2. triletja.
Učenci so bili zelo sproščeni, spraševali so, kaj pisatelj dela, koliko časa piše, kje dobi navdih, koliko knjig je že napisal … Zanimalo jih je tudi, kako živi, kaj ima rad …
Doktor Peter Svetina je rad odgovarjal na vsa vprašanja, povedal je, kaj je rad bral kot otrok, kam je hodil v šolo, kaj je treniral … in bral iz svojih knjig.
Učence je nagovori s pesmijo, v kateri so samo a-ji, saj je druge samoglasnike odpihnila burja ter jih navdušil z zgodbami iz knjig Ropotarna in Kako zorijo ježevci.

Ta vnos je bil objavljen v Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.