Znan obraz ima svoj glas

UČENCI OŠ ŠTURJE NA SNEMANJU ODDAJE ZNAN OBRAZ IMA SVOJ GLAS

Učenci izbirnega predmeta vzgoja za medije (televizija) ter šolsko novinarstvo smo si ogledali snemanje oddaje Znan obraz ima svoj glas. V studio POP TV smo morali prispeti že uro pred snemanjem. Kmalu nam je postalo jasno, zakaj. Pričakal nas je animator publike, ki nam je dal vedeti, da ne bomo le sedeli, ampak aktivno sodelovali med oddajo. Podučil nas je, kdaj in kako moramo ploskati in se na teh vajah pošteno nasmejali, saj nas je na zabaven način opozarjal na napake ter nam skušal prikazati, kako nas »vidi« kamera. Seveda nas je opozoril, da je med oddajo prepovedano fotografiranje in snemanje. Prva ura je hitro minila in že je šlo zares. Na oder je prišel voditelj oddaje, Denis Avdić.
V tej oddaji nastopajo znani Slovenci ter Slovenke, ki oponašajo glasbene zvezdnike. Njihove nastope smo spremljali v živo. Medtem, ko ste gledalci doma gledali reklame, smo mi videli, kako izgleda zakulisje snemanja oddaje: ko so reklame, takoj prihitijo maskerke, ki žirante ter nastopajoče napudrajo, popravijo kravate in pričesko. Sami smo bili v tem času najbolj veseli vode, saj odrske luči zelo segrejejo prostor. Pomočnica režiserja je nato pričela odštevati čas do konca reklam, nastopajoči so šli na svoja mesta in snemanje je ponovno potekalo v živo. Dve uri in pol smo spremljali tekmovanje in bili priča razglasitvi rezultatov. Po koncu oddaje nam je z nastopajočimi uspelo narediti še nekaj fotografij. Malo pred polnočjo smo se vrnili v našo Vipavsko dolino – utrujeni, z bolečinami v hrbtih (ni tako preprosto dolgo sedeti in vzravnan ploskati), a zadovoljni, ker smo imeli priložnost pridobiti čisto novo izkušnjo, ki je bila povrh vsega še zabavna.

Učenci izbirnega predmeta vzgoja za medije ter šolsko novinarstvo na OŠ Šturje Ajdovščina

Ta vnos je bil objavljen v Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.

Komentiranje zaprto.